Witaj

właśnie odebrałem dyplom Harvard Business Review i ICAN Institute. Oto odrobina moich wrażeń, doświadczeń oraz opinii. Jest to dla mnie spora radość. Nie tylko dlatego, że zyskałem najnowszą światową wiedzę, ale także (a może przede wszystkim) poznałem wspaniałych ludzi z samego HBR/ICAN, PRELEGENTÓW oraz innych menedżerów. Pod wieloma względami jest to dla mnie cenne doświadczenie, i olśnienia jakich można doświadczyć polecam każdemu.
Wspaniały wkład dali również polscy prelegenci przed i po wystąpieniach naszych głównych mówców. Było super :).

Perspektywa, którą można zyskać w rozwijaniu biznesu na tego typu spotkaniach jest niesamowita. Jak dowodzą najnowsze badania jednym z kluczy prawdziwej nauki i uczenia się jest relacja uczeń-mistrz. Byli i mistrzowie i byli uczniowie-mistrzowie, bo wzajemnie od siebie mogliśmy wspaniale się uczyć. Zresztą, wspaniale być w gronie otwartych ludzi, którzy chcą się rozwijać :).

Zapewne kluczowe pytanie to jak zastosować i wdrożyć tą wiedzę we własnej firmie. Jakie rozwiązanie byłoby/jest najlepsze teraz dla firmy?

Bardziej szczegółowe relacje umieszczę w innych wpisach.

Konkretnie – kogo gościliśmy w Polsce i kogo spotkałem?

  • Jeffrey Gitomer – Mistrzostwo w sprzedaży: od motywacji do wyników
  • Jason Jordan – Sprzedaż to dyscyplina zespołowa: jak robią to najlepsi na świecie
  • Art Sobczak – Sekrety skutecznego telemarketingu w sprzedaży
  • Mike Bosworth – Przełom w podejściu do komunikacji sprzedażowej

Ponadto uczestniczyłem w części programu „Elite Leadership Program”:

  • Hal Gregersen – DNA Innowacyjnej firmy
  • Chris Zook – Wzrost bez ryzyka

Świetnie, że był też panel dyskusyjny. Pod znakiem zapytania pozostaje czy czasem nie mogłoby być jeszcze bardziej warsztatowo – gdzie uczestnicy mogliby przerobić własne kwestie. Z jednej strony trudno to pogodzić, także dlatego, że widać było, że koledzy nie znajdowali często  czasu na uczestnictwo w tych mini godzinnych warsztatach. Ciekaw jestem czy czasem nie fajna by była jakaś „grupa wsparcia” i forum wymiany opinii i rozwiązywania problemów. Co myślisz?

 

 

Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
  • email