Podaj dalej / Pay It Forward

Zapewne wiele osób słyszało o filmie „Pay it forward” pod polskim tytułem „Podaj dalej”. Gorąco polecam ten film z niezwykle głębokim przekazem oraz ze wspaniałą obsadą: Kevin Spacey, Helen Hunt (Oskary), Haley Joel Osmen (nominacja).

Matka jedenastoletniego Trewora nie była oszczędzana przez życie. Mieszka teraz z synem w Las Vegas i bazę jej utrzymania jest praca na dwóch etatach: w kasynie i nocnym klubie. Poza tym, że rzadko widuje się z synem to jeszcze zmaga się z alkoholizmem.  Syn cierpi z tego powodu.

Pewnego dnia w szkole zjawia się nowy nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i zadaje im nietypowe zadanie domowe: wymyślić sposób na ulepszenie świata i wprowadzić go w życie. Praca jest na cały rok… Trevor wpada na pewien pomysł: pomoże w jakiejś ważnej sprawie 3 osobom i zobowiąże te osoby do udzielenia pomocy kolejnym trzem osobom – coś, co mogą zrobić. Projekt nosi nazwę „Podaj dalej” i wnosi do życia bohaterów, w tym nauczyciela i matki, wiele „niedużych” aczkolwiek zmieniających wszystko zmian…

Koniecznie obejrzyj cały!

Co Ci się najbardziej podobało w filmie?

Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
  • email