This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Recenzje

/Recenzje

Odebrałem dyplom Harvard Business Review i ICAN Institute

By |Categories: Szkolenie|Tags: , , , |

Witaj

właśnie odebrałem dyplom Harvard Business Review i ICAN Institute. Oto odrobina moich wrażeń, doświadczeń oraz opinii. Jest to dla mnie spora radość. Nie tylko dlatego, że zyskałem najnowszą światową wiedzę, ale także (a może przede wszystkim) poznałem wspaniałych ludzi z samego HBR/ICAN, PRELEGENTÓW oraz innych menedżerów. Pod wieloma względami jest to dla mnie cenne doświadczenie, i olśnienia jakich można doświadczyć polecam każdemu.
Wspaniały wkład dali również polscy prelegenci przed i po wystąpieniach naszych głównych mówców. Było super :).

Perspektywa, którą można zyskać w rozwijaniu biznesu na tego typu spotkaniach jest niesamowita. Jak dowodzą najnowsze badania jednym z kluczy prawdziwej nauki i uczenia się jest relacja uczeń-mistrz. Byli i mistrzowie i byli uczniowie-mistrzowie, bo wzajemnie od siebie mogliśmy wspaniale się uczyć. Zresztą, wspaniale być w gronie otwartych ludzi, którzy chcą się rozwijać :).

Zapewne kluczowe pytanie to jak zastosować i wdrożyć tą wiedzę we własnej firmie. Jakie rozwiązanie byłoby/jest najlepsze teraz dla firmy?

Bardziej szczegółowe relacje umieszczę w innych wpisach.

Konkretnie – kogo gościliśmy w Polsce i kogo spotkałem?

 • Jeffrey Gitomer – Mistrzostwo w sprzedaży: od motywacji do wyników
 • Jason Jordan – Sprzedaż to dyscyplina zespołowa: jak robią to najlepsi na świecie
 • Art Sobczak – Sekrety skutecznego telemarketingu w sprzedaży
 • Mike Bosworth – Przełom w podejściu do komunikacji sprzedażowej

Ponadto uczestniczyłem w części programu „Elite Leadership Program”:

 • Hal Gregersen – DNA Innowacyjnej firmy
 • Chris Zook – Wzrost bez ryzyka

Świetnie, że był też panel dyskusyjny. Pod znakiem zapytania pozostaje czy czasem nie mogłoby być jeszcze bardziej warsztatowo – gdzie uczestnicy mogliby przerobić własne kwestie. Z jednej strony trudno to pogodzić, także dlatego, że widać było, że koledzy nie znajdowali często  czasu na uczestnictwo w tych mini godzinnych warsztatach. Ciekaw jestem czy czasem nie fajna by była jakaś „grupa wsparcia” i forum wymiany opinii i rozwiązywania problemów. Co myślisz?

 

 

Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
 • email

  DNA Innowatora – Hal Gregersen na Konferencji HBRP

  By |Categories: Recenzje|Tags: , , , , , |

  Jestem właśnie na świeżo po niezwykłym wydarzeniu jakie dziś miało miejsce, tj. konferencji „DNA Innowacyjnej firmy„.

  Gościliśmy w Polsce jednego z najbardziej obeznanych ludzi na świecie w dziedzinie innowacji, profesora przywództwa w INSEAD, Hal’a Gregersen’a.

  Tradycyjnie horyzontalne i świetne wprowadzanie zrobił dr Witold Jankowski. Następnie Pan Daniel Habrat z Cap Gemini podzielił się niezwykłymi doświadczeniami z kompleksowego wdrażania kultury innowacji. Myślę, że nie ma w Polsce zbyt wielu przykładów udanych tego typu wdrożeń, tym bardziej, że chodzi o organizację usługową IT.

  Wnioskami z tej konferencji będę się dzielił jeszcze w wielu kolejnych wpisach, teraz natomiast skupię się na zasadniczych punktach z przekazu Hal’a.

  1. Hal dowodzi, że kreatywności można się nauczyć (choć akurat zabijamy ją w trakcie edukacji). Wszyscy mamy więcej kreatywności niż myślimy 😉 – to jeden z zasadniczych wniosków. Poza tym innowatorzy: przedsiębiorcy zakładający nowe firmy, przedsiębiorcy korporacyjni, innowatorzy produktowi, innowatorzy procesowi oraz nieinnowatorzy podejmują następujące działania zwiększające znacznie ich innowacyjność.
  2. Zadają pytania i kwestionują status quo
  3. Obserwują uważnie
  4. i angażują się w zbieranie danych od końcowych użytkowników, testowanie
  5. oraz eksperymentują
  6. wykorzystać myślenie skojarzeniowe
  7. i zdefiniować innowację
  Oczywiście potem ją trzeba jeszcze wdrożyć w życie – tutaj nieodzowni są ludzie zorientowani na „dostarczanie” (a nie tylko „wymyślanie”)
  Zauważyłem w badaniach w książce, że akurat „przedsiębiorcy korporacyjni” zdecydowanie mniej eksperymentują.
  Chyba to nie dziwne biorąc pod uwagę jak korporacja może nagradzać „sprzeniewierzanie budżetu” ;).
  Chyba będzie musiało się to szybko zmieniać w najbliższych latach…

  Od pewnego czasu jest również dostępna w sprzedaży jego książka „DNA Innowatora – Zostań mistrzem we wdrażaniu innowacji!” Została napisana przez Hala Gregersen’a razem z Jeffem Dyer’em oraz Claytonem Christensen’em. Tego ostatniego wspominano zresztą parokrotnie jako, że parę lat temu w swojej książce postawił podwaliny pod koncepcję „disruptive innovations”. Oczywiście wielokrotnie podczas konferencji przewijał się również temat Apple i Steve’a Jobsa…

  A Ty co myślisz o innowacyjnym podejściu we współczesnych firmach? Jest w deklaracjach czy tylko na papierze?

  (O tym jak różnie definiujemy innowacyjność i dlaczego jeszcze napiszę)

  Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
  • email

   mediafunLAB czyli „follow me”… tyłem

   By |Categories: Spotkania|Tags: , , , |

   Miałem być obecny osobiście na mediafunLAB ale jakoś tak się porobiło, że jakby potwierdzenie rejestracji gdzieś zaginęło i dodatkowo nie mogłem dojechać na czas. Szczęśliwie wydarzenie było obecne online. Baaaardzo faaajna sprawa.

   Podtytułem oficjalnym było „czyli mikroblogi w marketingu i PR”, natomiast nieoficjalnie zastanawiano się nad tym „czy da się zarobić na mikroblogach”. Odpowiedź jest dość jednoznaczna – „jeszcze nie”, ale… No i tu trzeba było być bo to nie do powtórzenia, a po drugie prelekcje były fajne i wartościowe.

   Osobiście najbardziej spodobały mi się jedne z pierwszych prelekcji, które nawiązywały do wielotysiącletniej tradycji marketingu i wyższości marketingu nad PRem ;). A tak serio, warto było więc było spojrzeć wstecz.

   Uświadomienie sobie, że ludzie handlowali od zawsze przywraca pewien porządek myślenia – jeżeli ktoś ma jakiś „obciążony” stosunek do handlu. Bo czym jest marketing? To zaspokajanie czyichś potrzeb z… jednoczesnym zaspokajaniem swoich potrzeb (czyli z zyskiem). Czyli można to robić ze stratą… Ale jeżeli sobie uświadomimy czym w dawnych czasach była np. karawana i jakie niebezpieczeństwa z tym były związane, oczywistym nam się wyda, że ten swoisty rodzaj służenia innym nie może odbywać bez czerpania satysfakcji i tworzenia warunków dla dalszego rozwoju działalności. Słowem zysk musi być. Zawsze też dochodziło do wymiany, najpierw barterowej, potem towarowo-pieniężnej. Potem weszła masowa produkcja, nastąpił rozwój konkurencji i… taniość wraz z jej tandetnością (tutaj tylko mówię, nie oceniam, choć nie lubię tandety… bardzo).  I tak po raz kolejny rzeczywistość zatoczyła koło ponieważ znowu wszystko jest na sprzedaż i każdy może na tym/swym internetowym straganie zarobić, kto w sprzedaży dopomoże. Bo narzędzi i sposobów jest też coraz więcej. Jak bardzo pomogą w tym mikroblogi? Czas pokaże. Pierwsze eksperymenty trwają.

   Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
   • email