This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

Finanse

/Finanse

Jaka jest Twoja liczba?

By |Categories: Finanse|Tags: , |

Liczba dni, tygodni, miesięcy, lat, które możesz przeżyć bez pracy. Fajny pomysł?

Może Ci się nie spodobać jak policzysz ile wynosi Twoja liczba. Nie musisz liczyć i tak wiesz?
Ciekawe co by pokazały badania. Brian Tracy mówi, że większość ludzi nie przeżyłaby nawet miesiąca.

Z tego co wiem idea liczby wzięła się z książki Bodo Schafer’a pt. „Droga do finansowej wolności”.
Droga-do-finansowej-wolności

Podstawowe pojęcia to:

 • Osłona finansowa – daje nam 6-12 miesięcy bez pracy na dotychczasowych warunkach
 • Bezpieczeństwo finansowe – trudniejsza sprawa – 150 x miesięczne wydatki – kasa jakiej potrzebujemy żeby przeżyć na emeryturze (z uwzględnieniem średniego wieku życia?)
 • Wolność finansowa – 150 x miesięczny koszt naszych marzeń

Pozornie nierealne pomysły pozwalają dzięki idei oszczędzania i mądrego inwestowania zgromadzić np. 1 mln na emeryturę.  Taka kwota pozwala żyć z odsetek na dość komfortowym poziomie, ale też bez przesady.

Jak jest każdy widzi

90% rodzin jest zadłużonych a 80% nie posiada oszczędności. Tyle usłyszałem od pewnego człowieka, ale jeszcze wartowałoby znaleźć potwierdzenie w jakichś danych statystycznych.


Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
 • email

  Ceny ropy, kryzys dolara… i dlaczego historia się powtarza?

  By |Categories: Finanse|Tags: , , |

  „F. William Engdahl w swojej pracy „A Century of War: Anglo-American Oil Politics and the New World War” szczegółowo opisuje konferencję Klubu Bilderberg w Szwecji w 1973 roku, o której praktycznie nikt nie wiedział. W pierwszych latach po rozpadzie z Bretton Woods, pozycji dolara amerykańskiego na rynkach światowych groził bezprecedensowy kryzys. Po zniesieniu zależności dolara od złota (przyp. autora 1971), jego wartość, reputacja zostały zerwane niczym sznurek utrzymujący latawiec, który unosił się bezładnie pośród światowej burzy finansowej. W tym czasie międzynarodowi bankierzy byli bardzo daleko od zakończenia prac nad stworzeniem wspólnej, światowej waluty. […]
  W 1973 r. międzynarodowi bankierzy przeprowadzili pilne konsultacje podczas konferencji Klubu Bilderberg, próbując znaleźć remedium na pogarszającą się sytuację finansową na świecie i zmierzając (nie pierwszy zresztą raz) podjąć pilne kroki w celu ratowania zaufania do dolara. Amerykański strateg finansowy Walter Levy zaproponował zaskakujący i odważny plan: wzrost światowego wydobycia ropy o 400 procent, a następnie wyciągnięcie z tego maksymalnych zysków. W konferencji wzięło udział 84 przedstawicieli korporacji naftowych i wielkich firm finansowych. Przedstawiony przez Engdahla wniosek był następujący:

  „Celem zgromadzonych tu ważnych osobistości było wykorzystanie posiadanej potęgi z korzyścią dla amerykańskiego systemu finansowego i dolara, doprowadzając do równowagi, a następnie umocnienia. Aby cel ów osiągnąć, uczestnicy postanowili wykorzystać broń, do której żywili głębokie zaufanie – prawo do kontroli podaży światowej ropy. Polityka Klubu Bilderberg polegała na doprowadzeniu do wstrzymania transportów ropy, co miało doprowadzić do wzrostu jej cen. Od roku 1945, zgodnie z światową praktyką, cena ropy światowej była ustalana w dolarach ze względu na fakt, iż to amerykańskie spółki naftowe sprawowały kontrolę nad powojennym rynkiem ropy naftowej. Tak więc gwałtowny wzrost cen światowej ropy oznaczał (ponieważ ropę nabywano za dolary) równoczesny wzrost popytu na dolara, co doprowadziło do ustabilizowania wartości amerykańskiej waluty”

  Kissinger wskazał, że rezultatem „nieustannego nieprzerwanego napływu petrodolarów” są szybujące ceny ropy naftowej” –

  Powyższy fragment to cytat z książki pt. „Wojna o pieniądz” Song Hongbing’a – „Prawdziwe źródła kryzysów  finansowych”. Z wydanych na rynku polskim pozycji jest to jedyna znana mi książka, która tak rzeczowo opisuje historię finansową (i bankowości!) świata, poczynając od początku rodu Rothschildów i ich niezwykłej umiejętności realizacji długookresowych wizji i wpływania na losy królów, krajów i świata od XVIII w.

  Gorąco polecam! 🙂

  To co miałeś możliwość zaobserwować w ostatnich miesiącach jest łudząco podobne do opisanej wyżej historii, zwłaszcza, że dolar znowu stanął na krawędzi, przed totalnym upadkiem. Tym samym świat, który znamy ginie w Trzeciej Wojnie Światowej, która rozgrywa się w naszych umysłach.

  Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
  • email

   Emerytura – co to takiego?

   By |Categories: Finanse|Tags: |

   USA to kraj w którym wiele zrobiono dla pieniędzy i dla ludzi. O dziwo okazuje się, że system emerytalny, był bardziej oszczędnościowy i zmiany jakie zaszły na przestrzeni lat – od 1971 zmieniły zasady gry.
   Kryzys jaki właśnie przechodzimy (a może wychodzimy) oznacza dla amerykanów, którzy mają ponad 50 lat, że stracili 40-60% pieniędzy zgromadzonych na emeryturę. Niektórzy mówią, że są sobie winni ponieważ nie mają wiedzy i nie wiedzieli, że jednak „oszczędzali agresywnie” czyli ryzykownie.

   Wzruszająca jest para, która odpowiada na pytanie: „Kiedy widzicie dzień przejścia na emeryturę?”
   Odpowiadają: „Nie widzimy takiego dnia. Będziemy musieli pracować do końca życia”.

   Obyśmy w Polsce to sobie lepiej wymyślili. Jak mówi przysłowie: „Kop studnię zanim Ci się zachce pić”.
   Nie każdy widzi w nim sens. Gorzej, że Ci co w nim nie widzą sensu będą „pojeni” przez tych, co widzą.
   Na początek wystarczy świadomość… A potem trzeba zakasać rękawy puki czas i zbudować własny biznes z dochodami pasywnymi… Czy ktoś wymyślił coś lepszego – proste życie i dochód pasywny?

   Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
   • email

    Kryzys gospodarczy, czyli dlaczego cena złota i srebra wzrośnie ponad 3700%?

    By |Categories: Finanse|

    Od pewnego czasu trwają dyskusje o tym, że amerykanie mają kłopot finansowy i drukują pieniądze… bez opamiętania. W europie też słychać coraz głośniej o możliwych bankructwach państw, włącznie z całą EU. Choć to teoretyczne rozważania to wyzwania finansowe jakie przed nami europejczykami są olbrzymie. Tym bardziej, że uczestniczymy we wspólnej gospodarce światowej czy tego chcemy czy nie.

    Konkretnie chodzi o to, że będzie amerykański, a następnie ogólnoświatowy KRYZYS! Inflacja ograbiająca Cię ze wszystkich zarobionych i zaoszczędzonych pieniędzy, bezrobocie, itp.

    W prasie i radiu słyszymy pewne informacje, ale jakoś nikt tam nie ostrzega o zbliżającym się milowymi krokami kryzysie. I to takim jakiego my współcześnie robiący karierę Polacy jeszcze nie znamy. Mówi się o tym, ale w pewnych wtajemniczonych kręgach, do których to szczęśliwie mogłem dołączyć.
    Możesz pomyśleć, że przecież przyszłość jest nieznana i kto wie czy będzie kryzys. A może uda się temu zaradzić? Niestety rozczaruję Cię! Mechanizmy działania i modele decyzyjne polityków nie zmieniają się od lat. A wszystkie historie walut, krajów, kryzysów dowodzą tego po raz kolejny. I tak jest tym razem.

    Kryzys po chińsku jest pisany dwoma znakami: zagrożenie i możliwości. Mając odpowiednią wiedzę możesz uratować dużo więcej, albo zarobić dużo więcej. W największym kryzysie niektórzy pomnożyli swoje majątki o 3700% w ciągu ok. 10 lat. A Ty zamierzasz tyle stracić czy zyskać? Niestety jesteśmy w kolejnej fazie… i 500% już niektórzy zarobili. A ten kryzys ma być taki, że będzie można jeszcze więcej zarobić. Niestety czas goni i w przeciągu paru miesięcy do roku wejdziemy w kolejną fazę. Powinieneś to wiedzieć żeby się obronić lub wzbogacić, i to bardzo!

    Gorąco polecam Ci raporty, które moim zdaniem najlepiej opisują aktualną sytuację w języku Polskim:

    Raport – Jesień 2009
    Raport – Jesień 2010

    Napisane są przystępnie dla osób, które jako tako rozumieją podstawowe pojęcia ekonomiczne.

    Niestety inwestowanie w fundusze może nie być dobrym rozwiązaniem jeżeli nie znasz tej „bajki” i jest obarczone dużym ryzykiem. Mianowicie niektórzy specjaliści uważają, że fundusze nie mają pokrycia w złocie na kwoty, którymi obracają i w funduszach jest go za dużo. Oznacza to, że dla kogoś nie starczy…

    Są ludzie, którzy rozumieją te zjawiska tak precyzyjnie i mogą Ci to wytłumaczyć. Jak na razie nie znam nikogo takiego w Polsce osobiście, ale postaram się poznać i zorganizować Nam spotkanie.

    Jeżeli jesteś zainteresowany tą wiedzą oraz dołączeniem do grona ludzi, którzy chcą stworzyć Klub Wtajemniczonych ludzi, którzy zamierzają „wziąć się z kryzysem za bary” zapisz się koniecznie. W każdej chwili możesz się wypisać.

     

    Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
    • email

     Polowanie na Finansowe ŚWIĘTE KROWY! WOW

     By |Categories: Pieniądze|Tags: , |

     Słyszałeś już kiedykolwiek o finansowych świętych krowach?

     Ja też nie, ale okazuje się, że istnieją naprawdę. Opowie o tym 1 czerwca Robert i Kim Kiyosaki (chyba jestem pierwszy, który o tym NAPISAŁ). Jeżeli znasz to nazwisko to wiesz, że ilość wysłuchanej od nich treści mnoży się przez liczbę synaps, przez które przeszła informacja w Twojej głowie i TAKA KWOTA ląduje na Twoim rachunku… w najbliższym roku. Domyślasz się, że to raczej sporo…

     A wracając do „krów”…

     1. jedne w twojej głowie – są to przekonania jak się zarabia pieniądze, zatrzymuje i wydaje. Oj można się tu pogubić. Czasy się bardzo zmieniły… choć pewne podstawowe pryncypia NIE.
     2. druga grupa to ludzie, którzy zyskują na Twojej niewiedzy i na tym, że kultywujesz nieprawdziwe przekonania i jeszcze może będziesz namawiał do tego innych. Tego Cię nikt nie nauczy z wyjątkiem Roberta i Kim.

     Takie krowy potrafią się objawić w życiu w czterech postaciach – na których  ludzi taka krowa spojrzy,  pozostają biedni.  Na szczęście istnieją sposoby pogromców  „finansowych krów” (ang. Cow Busters) także będzie można je wykorzystać, żeby przetrwać kryzys i powiększyć swój majątek wszelkiego rodzaju.

     To wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Vidnecie – będzie to jedyny sposób, żeby w nim uczestniczyć.

     Bądź koniecznie… MUSISZ TO WIEDZIEĆ – życie przemija, a pieniądze nie śpią… Chyba, że Twoje…

     A ponieważ to 1 czerwca (Dzień Dziecka)… CZEKA CIĘ DRUGA MŁODOŚĆ 🙂

     Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
     • email