Istnieje wiele nieporozumień co do tego jaką firmę wybrać do współpracy. Zazwyczaj to firma Nas wybiera poprzez to, że otrzymujemy propozycję od Naszych znajomych. Powinieneś się jednak zastanowić którą firmę wybierzesz zanim wpiszesz swoje nazwisko w wykropkowane pole na umowie. A anwet nie tylko firmę, ale także zespół (o czym w innym wpisie). Czy postąpiłbyś niechlujnie gdyby chodziło o duże kwoty pieniędzy? To jest dokładnie TA SYTUACJA.

Zbyt często ktoś mówi „muszę się zastanowić” (załóżmy, że to rzeczywiście to oznacza) ale nie wie zupełnie nad czym miałby się zastanawiać i co sprawdzać. Co ostatecznie skutkuje frustracją i wielką stratą czasu, pieniędzy i zaufania, które są nie do odzyskania, choć na szczęście do odbudowania i warto to zrobić.

Poniższy artykuł Rod Nichols’a, który ma ponad 30 lat doświadczenia w marketingu sieciowym wybrałem do przetłumaczenia żebyś Ty także mógł/ła skorzystać z tej niezwykle klarownie napisanej i przystępnej wiedzy.
Jak zwykle… doświadczenie jest kluczem.

Dobrej zabawy 🙂

=============

Będąc w marketingu sieciowym od 1979, widziałem tysiące firm, które przyszły i odeszły. Niektóre z nich urosły w siłę, a niektóre spaliły na panewce w kilka miesięcy do kilku lat. W tym czasie nauczyłem się rozpoznawać czerwone flagi oraz klucze, które pozwalają zidentyfikować firmy, które osiągną sukces i odniosę się dalej do tego w tym artykule.

Niestety branża jest pełna firm, które nazywam „Czarnoksiężnikami z Krainy Oz”. Jeżeli pamiętasz, w filmie Dorota, Toto i drużyna przybyli do Szmaragdowego Pałacu i zamierzali ostatecznie spotkać się z Czarnoksiężnikiem. Natomiast spotkali się z ogniem, dymem, wielką przerażającą twarzą i nieprzyjemnym głosem. Tak było do czasu aż Toto ściągnął zasłonę, z jak się okazało, maszyny, którą sterował człowiek. Głos powiedział „nie przejmuj się tym człowiekiem za zasłoną” – tak właśnie działa wiele firm marketingu sieciowego. Z zewnątrz wyglądają na atrakcyjne, ale nie chcesz wiedzieć co się za tym kryje.

Możesz dość szybko rozpoznać firmy – czarnoksiężników ponieważ afiszują się wielkimi nazwiskami (z innych branż), także sportowcami oraz jest wokół dużo szumu na temat jak można zarobić duże pieniądze bez ciężkiej pracy. Jest pic i politura oraz ściemnianie, ale jeżeli zainwestujesz czas żeby sprawdzić firmę od środka, odkryjesz, że nie ma podstaw do działania. Nie ma nic poza małym człowiekiem chowającym się za zasłoną.

Trudno mi przyglądać się jak wielu ludzi zostało zassanych przez te firmy tylko po to żeby się rozczarowali i doszli do wniosku, że marketing sieciowy nie działa. Działam w marketingu od 30 lat i widziałem już dziesiątki tysięcy ludzi, ze wszystkich stron świata, wszystkich typów i zawodów, którzy osiągnęli sukces w marketingu sieciowym. To działa i może zadziałać dla Ciebie. Pierwsza i prawdopodobnie najbardziej kluczowa sprawa to znaleźć DLA SIEBIE właściwą firmę.

Oto parę czerwonych flag żeby uważać i parę kluczy żeby zidentyfikować solidną firmę, która ma długookresowy potencjał:

Czerwona flaga #1:Wielkie Nazwiska

Jeżeli firma afiszuje się wielkimi nazwiskami, milionerami/miliarderami, mówcami telewizyjnymi lub najwybitniejszymi sportowcami, to uważaj. To całkiem w porządku kiedy Ci ludzie dają pozytywne opinie i dowody uznania (jeżeli współpracują z firmą lub używają produktu/usługi), ale wielu z nich jest opłaconymi mówcami, którym wcale nie zależy na firmie, produktach i twoim sukcesie dopóki nie są opłacani. Widziałem wiele marketingów, które spoufalały się z wielkimi nazwiskami żeby przyciągnąć ludzi do swojej sieci i to działa. Problemem jest to, że zazwyczaj nie mają niczego wartościowego żeby dostarczać lub nie mogą często odwiedzać osób z nazwiskami.

Klucz #1: Zespół Zarządzający

Jeden z największych kluczy jakie odkryłem żeby zidentyfikować solidną firmę to solidny zespół zarządzający. Zapomnij o ludziach z wielkimi nazwiskami; raczej rozglądnij się czy menedżment ma sukcesy w zarządzaniu wielkimi firmami – zarządzaniu biurami, pracownikami, płatnościami i rozliczeniami, itp. Także poszukaj doświadczenia w marketingu sieciowym, zwłaszcza jako dystrybutor, który odniósł sukces. Tym sposobem rozumie przez co my, dystrybutorzy, przechodzimy podczas budowania biznesu i będzie podejmował decyzje, które nam pomogą. Upewnij się, że CEO / Prezes jest dynamicznym liderem za którym ludzie podążają i który trzyma swoje ego pod kontrolą (przyp. tłum. jest skromny). W końcu, zespół zarządzający powinien być obyty w zarządzaniu finansami, którzy podejmowali poważne decyzje w sprawie finansów i systemów. To wielki plus jeżeli zespół zarządzający sam założył tą firmę i jest jej właścicielem. To oznacza, że są w pełni zaangażowani i nie zamierzają łatwo się poddać.

Czerwona flaga #2:Orientacja Na Wielkie Pieniądze

Jeżeli firma mówi tylko o zarabianiu wielkich pieniędzy, uciekaj tak szybko jak tylko potrafisz. Jeżeli zapytasz tylko ludzi zaangażowanych w firmę na temat produktu albo usługi i szybko zmienią temat na pieniądze, uciekaj, uciekaj szybko. Używają pieniędzy jako przynęty żeby Cię przyciągnąć do biznesu, który nie ma podstaw i nie przetrwa. To może być nawet piramida finansowa albo podejrzewana o taką przez instytucje nadzorujące. Właściciele tych firm mają nadzieję wytrzymać na tyle długo żeby zarobić kupę kasy i zniknąć. To smutne, ale prawdziwe; jest wiele wilków w branży marketingu sieciowego, którzy tylko czekają żeby wyrwać od Ciebie ciężko zarobione pieniądze. Także bądź mądry podczas wybierania firmy marketingu sieciowego. Nie wierz, we wszystko co widzisz, słyszysz lub czytasz, SPRAWDŹ TO. Przeprowadź dochodzenie i podejmij decyzję na bazie informacji.

Klucz #2:Solidny Produkt lub Usługa

To zupełnie w porządku dzielić się możliwością zarabiania pieniędzy, ale jeżeli firma marketingu sieciowego zamierza przetrwać w długim okresie, musi promować produkt lub usługę – coś co ludzie będą gotowi kupować nawet bez angażowania się w biznes. Żeby rezultaty były najlepsze powinien być to produkt zużywalny lub odnawialny. To wymaga mniej sprzedawania i ponieważ około 98% ludzi nie lubi sprzedawać, potrzebujesz produktu lub usługi, który ludzie chcą kupować automatycznie co miesiąc, który sprowadza się do automatycznych dostaw. Jeżeli firma nie oferuje programu automatycznych dostaw na ich produkt lub subskrypcji na usługę, to nie będzie pracować i nie będziesz zarabiał pieniędzy. Kolejna sprawa, produkt powinien być wysoce potrzebny, zarówno teraz jak i w przyszłości. Kto by chciał promować wadliwe i psujące się części w branży motoryzacyjnej, choć jeszcze wiele firm oferuje stare, przestarzałe produkty i usługi. W końcu, produkt lub usługa powinna być czymś co Ci się podoba, co byś kupił nawet gdybyś nie był w biznesie i o czym chciałbyś opowiedzieć innych. To wielka korzyść jeżeli produkt jest unikalny, opatentowany i dostępny tylko w tej firmie.

Czerwona flaga #3:Zbudujemy Biznes Za Ciebie

Jestem przerażony ilością ogłoszeń w internecie i reklam w pismach, które twierdzą, że jedyne co musisz zrobić to się zapisać a oni zbudują biznes dla Ciebie. Bez rekrutacji. Bez prezentacji. Bez rozmawiania z przyjaciółmi lub rodziną. Bez obdzwaniania obcych. Bez domowych spotkań. Tylko przyłączasz się i używasz ich sprawdzonego systemu i będziesz zarabiał WIELKIE PIENIĄDZE! To stek bzdur i powinieneś szybko uciekać. Wszystko co zazwyczaj brzmi zbyt dobrze żeby było prawdziwe, zazwyczaj to prawda. Marketing sieciowy to biznes a biznes wymaga inwestowania czasu i pieniędzy. Odmiennie od tych ogłoszeń i reklam, będziesz musiał rozmawiać z ludźmi, ale dobra wiadomość jest taka, że kiedy współpracujesz firmą, która ma produkt/usługę, która Ci się podoba, nie będziesz w stanie nie rozmawiać z ludźmi. Jest to także biznes rekrutacji i jeżeli ktoś mówi, że nie będziesz musiał nigdy nikogo rekrutować, KŁAMIE. Jestem w branży od 30 lat i jeżeli istniałaby sprawdzony sposób na budowanie biznesu bez rozmawiania z ludźmi i wprowadzania kogokolwiek, wiedziałbym o tym. Aaaa, istnieją jeszcze sposoby na budowanie list i programy gdzie ludzie mogą się przyłączać bezpłatnie, ale nikt tam nie zarabia pieniędzy, także nie trać tam czasu.

Klucz #3:Znajdź Dobry Zespół Wsparcia

Nikt nie zamierza zbudować biznesu w marketingu sieciowym za Ciebie. Mogą chcieć zapisać paru ludzi pod Tobą (w planie binarnym lub macierzowym), ale nadal będziesz musiał rozmawiać z ludźmi i wprowadzać ich. Kluczem jest znaleźć dobry zespół wsparcia, który Cię wyszkoli i będzie Cię wspierał. Powinni zaoferować szkolenia internetowe przez stronę Zespołu, wiadomości mailowe, webinary i telekonferencje, i nawet spotkania na żywo. To jest coś co ja robiłem dla moich zespołów i to działało. To dostarcza szkolenia, narzędzi i zasobów koniecznych każdemu żeby odnosił sukcesy. Nie każdy będzie, ale też nie każdy będzie gotów wykonać pracę, ale nikt nie będzie mógł powiedzieć, że mu nie wyszło ponieważ nie dostał szkoleń i wsparcia. Powinieneś mieć liderów w górnej linii sponsorowania do mailowego korespondowania lub do przeprowadzania 3-stronnej telekonferencji z kandydatami. Powinni zaoferować osobiste sesje konsultacji, coachingu jeden na jednego. Sprawdź ich motywacje żeby poznać czy szukają tylko czegoś dla siebie czy wydają się szczerze zainteresowani twoim sukcesem i są gotowi poświęcać czas żeby Ci pomóc. Dobra firma i produkt/usługa są ważne, ale czasami dobry zespół górnej linii sponsorowania jest jeszcze ważniejszy.

No i oto mamy, trzy czerwone flagi żeby uważać i 3 klucze żeby odnosić sukcesy. Znajdź solidną firmę ze świetnym zespołem zarządzającym, produkt/usługę która jest potrzebna i która Ci się podoba oraz solidny zespół górnej linii, który pomoże Ci zrealizować Twoje zamierzenia. Kiedy znajdziesz te klucze i poczujesz, że to jest to, wskakuj obydwiema stopami, włóż klapki na oczy i buduj jak szalony. Pokochasz rezultaty!

=====

Rod Nichols jest w branży marketingu sieciowym od 1979 jako założyciel i właściciel firmy, dystrybutor, konsultant, trener i autor. Jego książki „Successful Network Marketing for the 21st Century” oraz „Would You Like to Dig In My Goldmine? były branżowymi bestsellerami przez kilka lat, a jego najnowsza książka „The Ideal Business” szybko staje się pozycją, którą każdy musi przeczytać, kto myśli poważnie o sukcesie w marketingu sieciowym. Ron wytrenował dziesiątki tysięcy osób i jest znany jako trener „podstawowych faktów”. Jest dostępny żeby przemawiać na konwencjach, konferencjach, zjazdach regionalnych oraz innych wydarzeniach wymagających dynamicznego mówcy. Rod jest także jako indywidualny coach i dla małych zespołów. Więcej informacji o Rod’zie, jego stawkach i innych wspaniałych zasobach marketingowych można poczytać na jego stronie www.RodNichols.com. Możesz też do niego napisać maila na adres Rod [at] RodNichols.com

=====

Ze swojej strony dodam, że warto zwrócić uwagę, czy firma jest w Polsce i czy ma co najmniej parę 3-5 lat obecności i funkcjonowania. Siedziba w Polsce raczej wszystko upraszcza i zazwyczaj oznacza, że mówimy o poważnie dochodowym biznesie, który ma potencjał. Natomiast jeżeli chodzi o lata to taki wiek oznacza, że firma wychodzi dopiero z pieluch i przeszła chrzest wzrostu w szybkim tempie – sprostała od strony produkcyjnej, a także organizacyjnej. Prawdopodobnie jest też przed poważnym momentum ogólnoświatowym, które zrealizuje się w najbliższych 5-10 latach.

A Ty co myślisz na ten temat?

Podziel się z innymi oraz zostaw komentarz :)
  • email